Ergonomické židle

Datum: 01.03.2013
  | 
Kategorie: Aktuality
Zajištění bezpečného, pohodlného a spokojeného pracovního prostředí je základem pro vysokou výkonnost a produktivitu.

Zajištění bezpečného, pohodlného a spokojeného pracovního prostředí je základem pro vysokou výkonnost a produktivitu. Toho lze dosáhnout pomocí zařízení a vybavení, jež umožňuje pracovníkům provádět práci efektivně s co možná nejmenší námahou a nepohodlím, což je základ dobré ergonomie.

Ergonomicky navržený nábytek dovoluje pracovníkům přizpůsobit si pracoviště tak, aby mohli provádět svoje úkoly pohodlně, aniž by si namáhali záda, krk a končetiny. Snad nejdůležitější položkou pro dobrou ergonomii pracoviště jsou židle.

Prodávají se ve dvou variantách:

Ergonomické židle v klasickém provedení.
Ergonomické židle v ESD / antistatickém provedení.

V průběhu pracovního dne zaměstnanci neustále přecházejí, takže jejich židle musejí být navrženy ergonomicky, aby jim poskytovaly pohodlí a zajišťovaly držení těla. Ergonomicky navržené židle mají nastavitelnou výšku a poskytují samostatnou podporu dolní části páteře. Tvar židle by měl umožňovat pracovníkovi sedět s mírně nakloněnou horní částí zad, nikoliv vzpřímeně, a lokty a kolena by měly svírat úhel 90 ° s předloktími, opřenými o stůl.

Chodidla by se měla pohodlně dotýkat země. Je-li židle příliš vysoká, lze použít ergonomickou opěrku nohou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace