Ergonomické osvětlení

Datum: 01.05.2013
  | 
Kategorie: Aktuality
Problémy způsobené špatným osvětlením jsou často přehlíženy, protože symptomy nebývají tak zjevné, jako špatně fungující zařízení nebo neúčinné nástroje.

Skutečností však zůstává, že kvalita osvětlení má ohromný vliv na schopnosti vašich zaměstnanců. Investice do neblikavého, vysokofrekvenčního pracovního osvětlení pracovního stolu znamená daleko víc, než jen vyjasnění továrny nebo (technické) laboratoře.

Ačkoliv to okem nevidíte, standardně světlo nepřetržitě bliká. Studie ukázaly, jak může blikání namáhat oči, vyvolávat únavu či dokonce bolesti hlavy. To znamená, že zastaralé osvětlení snižuje produktivitu vašich pracovníků, protože je pro ně obtížné se soustředit a snadno se unaví.

Pracovní lampa s blikajícím světlem může pracovníkům působit ještě další problémy. Jsou méně efektivní při rozeznávání barev, takže je pro ně obtížnější odhalit vady. Jestliže zaměstnanci pracují s rychle rotujícími předměty, stroboskopický efekt může být nebezpečný, protože může vytvářet iluzi stojících předmětů.

Těmto problémům je možno se vyhnout investicí do vysokofrekvenčních lamp na pracovních stolech, které dávají konstantní svazek a řádně osvětlují pracovní plochu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace